Na XI sesji Rady Miasta Puławy, która odbyła się 30 stycznia 2025 roku, zebrali się wszyscy radni, co potwierdziło prawomocność obrad. Sesję otworzyła Przewodnicząca Rady, witając obecnych, w tym Zastępcę Prezydenta Miasta oraz innych gości.
Przewodnicząca rozpoczęła obrady, informując o pełnej obecności radnych, co umożliwiło kontynuację sesji. Podano również informację o planowanych przerwach technicznych co dwie godziny.
Przewodnicząca poinformowała o zmianie brzmienia punktu dotyczącego regulaminu nadania odznaki honorowej. Radny Mariusz Wicik zgłosił wnioski formalne dotyczące odwołania Przewodniczącej Rady, Ewy Wójcik, oraz Wiceprzewodniczących, Sławomira Seredyna i Piotra Sadurskiego. Wnioski te były poparte przez odpowiednią liczbę radnych.
Radny Wicik przedstawił szczegółowo wnioski o odwołanie, argumentując, że obecni przewodniczący i wiceprzewodniczący nie spełniają swoich obowiązków. Przewodnicząca zaproponowała, aby najpierw głosować nad zmianami w porządku obrad, a następnie przejść do wniosków o odwołanie.
Radni przystąpili do głosowania nad poprawką dotyczącą upoważnienia Dyrektora Zarządu Dróg Miejskich do udzielania ulg w spłacie nieopodatkowanych należności budżetowych. Głosowanie zakończyło się jednogłośnym przyjęciem poprawki.
Radny Piotr Sadurski zgłosił wniosek o piętnastominutową przerwę, który nie spotkał się z sprzeciwem. Przewodnicząca ogłosiła przerwę, co miało na celu umożliwienie radnym przygotowania się do dalszej części obrad oraz zapoznania się z wnioskami o odwołanie.
Podczas pierwszej części sesji Rady Miasta Puławy poruszono kluczowe kwestie dotyczące organizacji pracy Rady oraz wniosków o odwołanie jej przewodniczącej i wiceprzewodniczących. Po przyjęciu poprawki dotyczącej ulg budżetowych, radni przeszli do przerwy, co pozwoliło na dalsze przygotowania do głosowania nad wnioskami o odwołanie.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.