Obrady XII sesji IX kadencji Rady Miasta Puławy rozpoczęły się od odegrania hejnału miasta. Przewodniczący Rady stwierdził obecność 20 radnych, co zapewniało wymagane kworum do prowadzenia obrad. Powitał również przybyłych gości, w tym Prezydenta Miasta, Zastępców oraz mieszkańców.
Po otwarciu sesji, przewodniczący przedstawił porządek obrad, który został zmieniony w wyniku wniosków dotyczących rezygnacji z funkcji Wiceprzewodniczących Rady Miasta. Wprowadzone zostały dwa dodatkowe punkty: przyjęcie rezygnacji oraz wybór nowych Wiceprzewodniczących.
W pierwszej części obrad podjęto uchwałę w sprawie przyjęcia rezygnacji radnych z funkcji Wiceprzewodniczących. Po dyskusji, w której radni wyrazili wątpliwości co do procedury, uchwała została przyjęta stosunkiem głosów 11 za, 5 przeciw, 2 wstrzymujące się. Następnie przystąpiono do głosowania nad wyborem nowych Wiceprzewodniczących. Zgłoszono kandydatury Anny Szczepańskiej-Świszcz oraz Waldemara Orkiszewskiego.
W głosowaniu tajnym obie kandydatury uzyskały jednogłośne poparcie, co oznacza, że nowymi Wiceprzewodniczącymi Rady Miasta Puławy zostali Anna Szczepańska-Świszcz i Waldemar Orkiszewski. Uchwała w tej sprawie została odczytana i przyjęta.
Kolejnym punktem obrad było przyjęcie protokołu z XI sesji Rady Miasta. Protokół został poddany głosowaniu, które zakończyło się wynikiem 11 głosów za, 4 przeciw, 5 wstrzymujących się.
W dalszej części obrad omówiono projekty uchwał dotyczących zmian w wieloletniej prognozie finansowej oraz zmian w budżecie Miasta Puławy na rok 2025. Przewodniczący komisji oświaty i komisji budżetu przedstawiły pozytywne opinie dotyczące obu projektów uchwał. Po ich omówieniu, przewodniczący ogłosił 20-minutową przerwę przed głosowaniem nad tymi projektami.
W trakcie sesji miały miejsce intensywne dyskusje na temat procedur i zasadności podejmowanych uchwał, co wskazuje na zaangażowanie radnych w proces decyzyjny oraz dbałość o przestrzeganie przepisów prawnych.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.